Technology

Zwycięstwo Rakowa Częstochowa w pierwszym spotkaniu III rundy eliminacji do Ligi Konferencji i dwie bramki Iviego Lopeza!

10.08.2022, 09:55 0 komentarzy
Zwycięstwo Rakowa Częstochowa w pierwszym spotkaniu III rundy eliminacji do Ligi Konferencji i dwie bramki Iviego Lopeza!

Do tego, iż polskie kluby piłkarskie nie osiągają triumfów na arenie międzynarodowej futbolowi wielbiciele z naszego kraju zdążyli się już przyzwyczaić. Dobitnym tego przykładem może być przykładowo to, że najwybitniejszym triumfem ostatniej dekady jest to, iż 6 lat temu warszawska Legia wywalczyła awans do grupowych rozgrywek Ligi Mistrzów. Sześć lat temu co prawda nie udało się wywalczyć awansu do następnej fazy, jednak przygoda mistrza polskiej Ekstraklasy z Pucharem Europy w tamtym sezonie była naprawdę interesująca. Na pewno epizodu z Ligą Mistrzów ekipy Lecha, który wygrał mistrzostwo polskiej Ekstraklasy w zeszłym sezonie nie da się tak określić. Już w I rundzie kwalifikacji ekipa mistrza Ekstraklasy została wyeliminowana z rywalizacji o Ligę Mistrzów. I właśnie z tego powodu musi walczyć na najniższym poziomie rozgrywek europejskich czyli Europa Conference League.

Ciężko zaprzeczyć temu, iż piłkarscy sympatycy w Polsce pokładają naprawdę ogromne nadzieje w ekipie wicemistrz ligi polskiej. Od pierwszej rundy eliminacyjnych zmagań drużyna trenowana przez trenera Marka Papszuna prezentuje się świetnie. Przyjemnie dla kibica prezentuje się gra wicemistrza polskiej ligi i można dostrzec, iż został tam zastosowany projekt. W tym miejscu trzeba również pochwalić zarząd tego klubu, który fenomenalnie się dogaduje z Markiem Papszunem. W taki sposób w Częstochowie został utworzony kolektyw, który będzie mógł toczyć boje o sukcesy w europejskich zmaganiach. Wielbiciele futbolu w naszym kraju dlatego też oczekują, że wicemistrz naszego kraju da radę się zakwalifikować do Ligi Konferencji, ale też zdobędzie mistrzostwo ligi. Ten cel był bardzo blisko w ubiegłym sezonie, ale podczas ostatnich spotkań brakło już drużynie wicemistrza Polski mocy. W ostatni czwartek ekipa Rakowa mierzyła się ze Spartakiem Trnawa. Mnóstwo ekspertów sportowych wychodziło z założenia, że wicemistrz polskich rozgrywek będzie w stanie bez problemu sobie poradzić z przeciwnikiem. W końcowym rozrachunku wicemistrz naszego kraju triumfował rezultatem 2 do 0 po dwóch golach Lopeza. To zwycięstwo w znacznym stopniu przybliżył ich do dostania się do czwartej rudny eliminacji Europa Conference League.

Zostaw komentarz