Technology

Zespół Macedonii wygrywa i gwarantuje sobie awans do wielkiego finału turnieju barażowego z portugalską narodową drużyną!

28.03.2022, 14:09 0 komentarzy
Zespół Macedonii wygrywa i gwarantuje sobie awans do wielkiego finału turnieju barażowego z portugalską narodową drużyną!

Na pewno sympatycy futbolu przywykli do tego, iż co jakiś czas w futbolu mają miejsce niespodzianki. Już wiele razy w historii piłkarskich zyskiwaliśmy szansę oglądać spotkania, podczas których był wskazywany murowany faworyt, a w rozrachunku końcowym zwyciężyła przeciwna ekipa. Mistrzostwa świata w piłce nożnej w Katarze rozgrywane będą w 2022 roku, a zmagania eliminacyjne do tego mundialu zostały zakończone w listopadzie ubiegłego roku. Zostało kilka wolnych miejsc, o które walczą zespoły z Europy i w półfinałowych starciach barażowych mogliśmy liczyć na sporo niesamowitych emocji. Narodowa drużyna Polski została przesunięta do wielkiego finału swojej barażowej drabinki, ponieważ reprezentacja narodowa Rosji została ukarana walkowerem z powodu inwazji na Ukrainie. W wielkim finale turnieju barażowego polscy piłkarze walczyć będą ze szwedzką drużyną narodową. Bez cienia wątpliwości na dostanie się do mistrzostw świata, które rozgrywane będą w Katarze liczyli kibice narodowego zespołu Włoch. Jednak zdecydowanie inne plany mieli gracze drużyny narodowej Macedonii i zdecydowali się sprawić gigantyczną niespodziankę.

Warto podkreślić, iż włoska reprezentacja była w tym starciu reprezentacją znacznie lepiej przygotowaną. Jednakże przez cały pojedynek nie byli w stanie udokumentować tego trafieniem. Wiele wskazywało na to, że arbiter tego spotkania będzie zobligowany zaprosić zawodników na dodatkowe trzydzieści minut gry pomimo tego, iż przewaga kadry Włoch w liczbie strzałów była ogromna. Na sam koniec gry na strzał zza pola karnego zdecydował się jednak Aleksandr Trajkovski. Bez wątpienia były zawodnik Palermo FC nie liczył na to, że jego uderzenie pozwoli na pokonanie włoskiej drużyny narodowej i zapewni jego drużynie awans do dalszej rundy zmagań barażowych. To była absolutna tragedia dla piłkarzy z Włoch. Bez cienia wątpliwości obecni mistrzowie Starego Kontynentu liczyli na to, iż będą w stanie zajść bardzo wysoko na mundialu w Katarze. Będą musieli jednak wyczekiwać następne cztery lata z marzeniami o wygraniu światowych mistrzostw, gdyż w tym roku lepszą reprezentacją była kadra narodowa Macedonii. Narodowa reprezentacja Macedonii będzie rywalizować z zespołem Portugalii w finałowym spotkaniu barażowego turnieju.

Zostaw komentarz