Technology

Wywiad z księciem Harrym i Meghan Markle

20.03.2021, 09:55 0 komentarzy
Wywiad z księciem Harrym i Meghan Markle

W ostatnich dniach, czyli 7 marca o 20 odbył się wywiad Oprah z księciem Harrym i jego żoną Meghan Markle. O rozmowie tej szybko stało się niezwykle głośno i do tej pory jest to jeden z podstawowych tematów wśród rozmaitych tabloidów. To był pierwszy wspólny wywiad księżnej Meghan i księcia Harry'ego po wypisaniu się pary z pełnienia obowiązków w ramach brytyjskiej rodziny królewskiej oraz wyprowadzce do USA. Podczas telewizyjnej rozmowy z Oprah para wtajemniczyła nas w kwestii swych decyzji oraz przedstawiła osobistą wersję wydarzeń z uczestnictwa na dworze królewskim. W czasie rozmowy ujawniły się zarzuty obojętności, rasizmu i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Na dodatek, w oparciu zamieszczonego kilka dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym tym konflikcie w królewskiej rodzinie stoją raczej po stronie królowej Elżbiety jak i pozostałych członków rodziny aniżeli Meghan i Harry'ego. Jednak nie można ukryć, że poparcie jest niezrównanie zróżnicowane, w zależności od wieku i sympatii politycznych. Brytyjskie tabloidy , iż w przypadku gdy Meghan i Harry zapragnęliby kiedyś wrócić do królewskiej rodziny, to właśnie tym wywiadem skreślili nieodwołanie swoją szansę. Oprócz wspomnianych wcześniej kwestii para królewska poruszyła też temat tego, że książe nie spostrzegał wcześniej, że jest on "uwięziony", jak sam określił, a także temat myśli samobójczych Meghan.

Przedstawiciele kanału w serwisie społecznościowym jakim jest YouTube, którzy zajmują się przetwarzaniem różnorodnych informacji Archie Manners i Josh Pieters, zmotywowali 4 profesjonalistów interpretujących w mediach sprawy rodziny królewskiej na skomentowanie wywiadu 2 dni przed jego publikacją. Doświadczeni profesjonaliści, w tym były prasowy sekretarz brytyjskiej królowej, zinterpretowali cały wywiad, sugerując jednocześnie Oprah Winfrey brak profesjonalizmu a z kolei Meghan Markle wykorzystywanie ostrego i bezkompromisowego języka. Wywiad Oprah z księciem Harrym oraz księżną Meghan został ukazany w w TVN24 wieczorem. Co istotne, wywiad ten obserwowało średnio ponad 1mln widzów. Stacja telewizyjna stała się wtedy wiceliderem rynku, wyprzedzając tym samym Polsat i TVN.

Równocześnie mówi się, iż wywiad ten udowodnił informacje dotyczące Oprah Winfrey jako dziennikarki, która potrafi wykrzesać ze swojego rozmówcy wszystko w najdrobniejszych szczegółach. Biorąc pod uwagę szokujące rewelacje pary książęcej tabloidy piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednak Oprah robiła to już niejednokrotnie. Bezspornie trzeba stwierdzić, iż temat ten będzie w ciągu najbliższych tygodni z pewnością nieprzerwanie analizowany.

Zostaw komentarz