Walczenie przeciwko szkodliwym oparom

23.11.2020, 12:38 0 komentarzy
Walczenie przeciwko szkodliwym oparom

Dzień Czystego Powietrza był parę dni temu.Z tej właśnie przyczyny powinno się nabrać nieco refleksji odnoszących się do wielkiego problemu, który pojawia się na terenie całego kraju. Mowa tu jak wiadomo o smogu, który może okazać się dla społeczeństwa naprawdę bez granic katastrofalny. Organiczne trucizny, którymi oddychamy niemalże codziennie, mają oczywiście związek z rozszerzaniem się obecnego koronawirusa, z którym zmaga się praktycznie cały świat już prawie rok. Bez dwóch zdań warto notorycznie objaśniać czym jest zanieczyszczenie powietrza bądź jakimi metodami można z tego rodzaju problemem walczyć.


Z okazji Dnia Czystego Powietrza raptem w kilku stacjach telewizyjnych poruszony został właśnie ten temat. Warto przede wszystkim orientować się, że aktualnie w Polsce zaczął się grzewczy sezon, a wraz z nim powrócił także problem smogu. Sposobem na przeciwdziałanie zatruciu powietrza jest ergonomiczne oraz skuteczne ogrzewanie mieszkań. Większość smogu w naszym kraju wyrabiamy sami w naszych domach, o czym przypomniał Rzecznik Polskiego Alarmu Smogowego. Uznał, że jeżeli nie zrezygnujemy z kotłów zanieczyszczających środowisko, nie rozwiążemy tego problemu.


Zespołów Elektrociepłowni PAK też podpiął się do walki z ze zdegradowanym środowiskiem. Piotr Woźny, prezes spółki rozgłosił, iż produkowana przez wymienioną spółkę energia za około 10 lat okaże się zeroemisyjna. Miejmy na uwadzę także to, że problem ze smogiem a także z koronawirusem możemy ze sobą bezspornie połączyć. Plaga koronawirusa zapoczątkowała w obszarach o ogromnie wysokiej degradacji powietrza, czyli we włoskiej Lombardii a także przemysłowych regionach Chin.


W aspekcie smogu bezspornie warto też być świadomym tego, co w praktyce jest podstawową przyczyną. Tak więc jest to tzw. niska emisja, odpowiadająca za pojawienie się w powietrzu bez liku niszczących substancji takich jak PM10, PM2,5, SO2 a więc dwutlenek siarki, szkodliwy zarówno dla człowieka jak i dla całego środowiska, NOx tlenki azotu, odpowiedzialne za dziurę ozonową, metale ciężkie bądź też chociażby dioksyny, czyli związki chemiczne, odpowiedzialne za pojawienie się nowotworów. Wiedza dotycząca tych wymienionych kwestii jest nadzwyczajnie ważna, przede wszystkim z powodu naszego zdrowia i zdrowe, otaczające nas każdego dnia środowisko.

Tagi:

Zostaw komentarz