Technology

Imponująca końcówka oraz stłuczka faworytów podczas wyścigu Grand Prix Monzy! Ricciardo Daniel sięgnął po zwycięstwo na włoskiej ziemi, a Lando Norris wywalczył lokatę numer dwa!

13.09.2021, 09:19 0 komentarzy
Imponująca końcówka oraz stłuczka faworytów podczas wyścigu Grand Prix Monzy! Ricciardo Daniel sięgnął po zwycięstwo na włoskiej ziemi, a Lando Norris wywalczył lokatę numer dwa!

Trwający obecnie sezon F1 jest naprawdę bardzo emocjonujący i rozsądnie brać pod uwagę to. Biorąc pod uwagę ubiegłe lata batalia o światowy czempionat została opanowana przez zawodników niemieckiego Mercedesa, a mówiąc ściślej Lewisa Hamiltona. Brytyjski kierowca w poprzednim sezonie wygrał siódmy mistrzowski tytuł, co dało mu możliwość zrównania się w sumie mistrzostw z fantastycznym Schumacherem Michaelem. W rozgrywającym się obecnie sezonie kierowca angielskiego pochodzenia już nie ma aż tak lekko w batalii o ósmy tytuł mistrzowski Formuły jeden. Spowodowane to zostało zjawieniem się w stawce zawodników Verstappena, który także marzy o tym, żeby sięgnąć po mistrzowski tytuł Formuły 1. Walka pomiędzy tymi zawodnikami już od pierwszego wyścigu jest bardzo mocno zaciekła i trudno obstawić kto pod koniec sezonu będzie triumfować. Następnym etapem rywalizacji tych dwóch kierowców był włoski wyścig, czyli GP Monzy. Dla szerokiego grona zawodników to niesamowicie przyjemny tor, a na przestrzeni tego weekendu na torze zasiadł Robert Kubica zastępujący Raikkonena Kimiego, który miał kłopoty ze zdrowiem.

Kibicom motoryzacji zebranym na widowni eliminacyjne zmagania do wyścigu o GP Monzy dały ogrom przeżyć. Start ścigania niedzielnego zafundował motoryzacyjnym kibicom elektryzującą batalię, z której najkorzystniej wyszli Ricciardo Daniel a także Max Verstappen. Dla przebiegu wyścigu niezwykle ważne były wizyty kierowców w serwisowej alei. To właśnie po zmianie opon doszło do zaskakującego wypadku. W bardzo wąskim zakręcie trafili na siebie Lewis Hamilton oraz Verstappen i w sytuacji, kiedy zdawać się mogło, iż jest to koniec rywalizacji, zawodnicy najechali na siebie kołami, a samochód zawodnika z Holandii znalazł się na bolidzie kierowanym przez zawodnika z Wielkiej Brytanii. To z całą pewnością była wstrząsająca sytuacja dla sympatyków motoryzacji obserwujących na widowni, lecz żadnemu z kierowców nic się nie stało. Kierowcy zespołu McLarena, którzy zakończyli niedzielny wyścig na 2 pierwszych pozycjach zyskali na całym tym incydencie. Daniel Ricciardo wygrał Grand Prix Monzy, a na lokacie numer 2 uplasował się Norris Lando. Dla stajni McLarena to bez wątpienia genialne dokonanie i ten rezultat bardzo mocno wspomoże ich w rywalizacji o lokatę numer trzy w generalnej klasyfikacji.

Zostaw komentarz